Sztuka współczesna

Calvin Klein - markowe ubrania i dodatki

2014-04-22 | Leokadia

frazy kluczowe: hobby, rozrywka, czas wolny

W latach 70 dwóch przyjaciół, którymi kierowała kreatywność i pasja do mody, postanowiła stworzyć markę, której reprezentanci będą zajmować się projektowaniem oraz produkcją odzieży jeansowej, a jednym z właścicieli marki był Calvin Klein. Styl, który kreowany był przez markę Calvin Klein był pionierski i nowoczesny. Przemawiał on do ludzi młodych, otwartych na świat, indywidualistów. Marka stopniowo rozszerzała swój asortyment i wraz z upływem czasu zdobywała coraz więcej zwolenników na całym świecie. Początkowo niewielkie przedsiębiorstwo w branży modowej z czasem trafiło ze swoimi projektami na wybiegi na całym świecie.

Ubrania marki Calvin Klein noszone były nie tylko przez przypadkowych konsumentów, ale także przez światowego formatu gwiazdy. Marka dała też początek karierze takich osób jak Kate Moss, Brooke Shields czy Justin Chambers, którzy reklamowali ubrania Kleina. Powodzenie w branży modowej zmotywowało właścicieli do rozszerzenia asortymentu oraz wprowadzenia nowych fasonów i materiałów. Odtąd Calvin Klein przestał być kojarzony jedynie z odzieżą jeansową. Kolekcje Kleina były zróżnicowane pod względem stylu, fasonów i faktur. Wśród nich znajdowała się odzież codzienna, wieczorowa oraz biurowa, przeznaczona zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Krótko po tym pod marką Calvin Klein kryła się już nie tylko odzież, ale również bielizna, galanteria, dodatki oraz zegarki. Bez względu na panujące trendy, projekty Kleina cechują się minimalizmem i klasyką. Torebki i torby mają zwykle prosty design, dzięki czemu posiadacze i posiadaczki mogą nosić je na każdą okazję.

Natomiast zegarki Calvin Klein charakteryzują się minimalizmem i elegancją.
Często są to zegarki typu unisex, przeznaczone zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Charakterystyczne logo CK na każdym z produktów firmy jest gwarancją markowego produktu wysokiej jakości. Marka Calvin Klein będzie odpowiednią marka dla osób ceniących minimalizm i klasykę, ale lubiących też nutkę ekstrawagancji i indywidualizmu.