Sztuka współczesna

Koszula na każdą okazję

2014-06-08 | Jurek P.

frazy kluczowe: odzież

Męska koszula. Element stroju, znany od lat, najczęściej kojarzy się z garniturem, elegancją, krawatem. Owszem. To w pełni logiczne skojarzenia, warto jednak pamiętać, że męskie koszule to element nie tylko wizytowego stroju, a klasyczna stylowa biała koszula może się sprawdzić przy różnych okazjach.

Koszula to specyficzny rodzaj odzieży. Sprawdza się w każdej sytuacji i przy każdej okazji. Oczywiście warunek jest jeden - musi to być koszula odpowiednio dobrana. W sklepach można znaleźć ich szeroki wybór, więc zakupem odpowiednich nie powinno być żadnego problemu. Można zakupić koszule przeznaczone przede wszystkim do garnituru, można również nabyć takie, które z powodzeniem można nosić do jeansów czy innych mniej wizytowych spodni. Warto również wspomnieć o szerokim wyborze koszul z krótkim rękawem. Męskie koszule z krótkim rękawem można nosić nawet do krótkich spodni o odpowiednim fasonie i do sandałów. Nie do końca zapięte koszule, w połączeniu z fajnymi spodniami i sandałami tworzą oryginalny strój wakacyjny. Czy wiesz, że dobór koszuli na miarę to nie tylko decyzja o jej kolorze czy wzorach. Warto również zwrócić uwagę na rodzaj kołnierzyka, mankietów i - co najważniejsze - na rozmiar koszuli. Koszula jest specyficznym elementem odzieży, zbyt małej nosić oczywiście się nie da, zbyt dużą jednak jak najbardziej, z tym, że nie zawsze to dobrze wygląda.

Liczy się nie tylko kolorystyka.
Decydując się na zakup koszuli, przede wszystkim kierujemy się kolorystyką, kupując takie, które pasują kolorystycznie do naszego stroju, kupujemy męskie koszule w kolorach, które akceptujemy. To istotne, jeśli jednak chcemy w koszuli dobrze wyglądać, warto również zwrócić uwagę na krój. Ciekawostką jest to, iż można kupić koszule o kroju prostym i kroju wyszczuplającym - szczególnie polecane dla osób, chcących ukryć optycznie zbędną masę ciała.

Męskie koszule są modne od lat i z pewnością modne pozostaną. Warto zainteresować się tym elementem stroju, nauczyć się dobierać koszule do okazji i po prostu je nosić. Bez względu na wiek, każdy pan w koszuli, może wyglądać dobrze i dobrze się czuć.