Sztuka współczesna

Nepal dla amatorów trekkingu

2014-09-19 | Jurek P.

frazy kluczowe: hobby, rozrywka, czas wolny, trekking

Nepal jest krajem leżącym w Azji Południowej, w środkowej części Himalajów. Uważany jest za jeden z najbardziej niezwykłych krajów na świecie. Jest to miejsce pełne kontrastów i przeciwieństw, gdzie mieszają się różnorodne obyczaje i różne kultury. Na południowej granicy Nepalu rozciąga się Taraj, będący płaskim, żyznym pasem ziemi. zdecydowaną większość kraju pokrywają góry, w tym także Mount Everest będący najwyższym szczytem Ziemi.

Wycieczka do Nepalu z biurem podróży exorientelux.pl rozpoczyna się od zwiedzenia zabytkowego kompleksu pałacowego na placu Durbar w Katmandu. Można tutaj zobaczyć wspaniałe i jedyne w swoim rodzaju budowle i dzieła sztuki. Patan, największe miasto Nepalu, stanowi wyjątkowe połączenie nowoczesności i buddyjskiej architektury. Stolica znajduje się na terenie kotliny Katmandu. Po zwiedzeniu nowoczesnej części miasta warto wybrać się także do spokojnej i zacisznej części miasta. najlepiej jest zwiedzić ją rowerem lub pieszo, dzięki czemu będzie można podziwiać prawdziwe skarby natury. W majestatycznej scenerii Himalajów można podziwiać złociste poletka gorczycy oraz szmaragdowozielone pola ryżowe. Na terenie Królewskiego parku Narodowego Chitwan można zobaczyć jak żyją w swoim naturalnym środowisku azjatyckie tygrysy i nosorożce.

Amatorzy trekkingu i wspinaczki wysokogórskiej z całą pewnością uznają Nepal za prawdziwy raj na ziemi. Wzdłuż najbardziej popularnych szlaków górskich usytuowane są hotele. Dzięki nim wędrowcy mogą zwiedzać przepiękne szlaki górskie bez konieczności noszenia ze sobą śpiworów, namiotów czy innego sprzętu.

Kraj jest prawdziwą mekką dla zawodowych wspinaczy. Znajduje się tutaj aż osiem z dziesięciu najwyższych szczytów świata.

Dużą atrakcją turystyczną są także spływy kajakowe organizowane na rwących górskich rzekach.

Podróż do Nepalu można odbyć samolotem, jest to najczęściej wybierany środek transportu.