Sztuka współczesna

Przed pójściem dziecka do szkoły

2016-12-06 | Patrycja M.

frazy kluczowe: hobby, rozrywka, czas wolny

Zakup biurka dziecięcego to dylemat, z jakim muszą zmierzyć się rodzice każdego przyszłego pierwszoklasisty. Rozpoczęcie nauki szkolnej to ważny moment w życiu dziecka, które potrzebuje wsparcia ze strony dorosłych umożliwiającego mu dobry, pełen sukcesów i wiary we własne możliwości start.

Warto jednak zadbać o odpowiednie przeorganizowanie przestrzeni pokoju dziecięcego. Sześcio lub siedmiolatek chętniej zasiądzie do wyznaczonych przez nauczyciela zadań domowych, jeśli będzie miał specjalnie do tego przeznaczone miejsce w domu Pokój dziecka w tym okresie przestaje już być miejscem jedynie beztroskiej zabawy, ewoluując w miejsce systematycznej nauki oraz wkładanej w nią pracy. Poza niezbędnymi do tej pory meblami, takimi jak łóżko czy szafa, powinno się w nim też znaleźć biurko dla dziecka.

Aby wywołać pozytywne skojarzenia, dobrze jest pozwolić przyszłemu uczniowi na udział w wyborze nowego elementu jego pokoju. Obecnie oferowanych jest dużo modeli, zatem zakup biurka dziecięcego może być potraktowany nie tylko jako obowiązek, ale też jako wdrażanie młodego człowieka do samodzielnego projektowania przestrzeni wokół siebie. Biurko dla dziecka nie musi zaburzać dotychczasowej stylistyki wnętrza, odpowiednio dobrane, poza tym, że spełni swoją najważniejszą rolę, nada też charakteru i ozdobi pokój dziecięcy.