Sztuka współczesna

rozrywka

Kupno prezentu przez internet

2017-06-07 | Kamilla

frazy kluczowe: czas wolny, hobby, rozrywka

(...) Każdy z nas ma wiele uroczystych okazji, kiedy kupuje się drugiej osobie prezent, by uczcić jego święto. Mogą być to urodziny, imieniny, Dzień Matki, Dzień Dziecka i wiele innych. Mija jedna okazja i zaraz zbliża się następna, tak że czasem trudno wyrobić się z czasem na wybór ciekawego upominku. Szczególnie spędzając wiele godzin w pracy, można nie mieć czasu na takie zakupy.  Z pomocą przychodzą wtedy zakupy przez internet. Jest to bardzo wygodna forma, gdyż nawet na przerwie w pracy można przeglądać dostępne oferty. Zamówiona paczka przychodzi do domu, a często dostępna jest też opcja ozdobnego zapakowania prezentu, więc większej wygody nie można sobie wyobrazić. W (...)

Jak psycholog dziecięcy może pomóc Naszemu dziecku

2017-03-06 | Lidia

frazy kluczowe: czas wolny, hobby, rozrywka

(...) Każdy rodzic chciałby, aby jego dziecko było idealne, grzecznie się zachowywało, nie sprawiało problemów w szkole. Niestety coraz częściej spotykamy się z dziećmi, które mając problemy w domu, szkole nie umieją sobie z tym poradzić i wyładowują swoje emocje. Dodatkowo pojawiają się problemy w nauce, niechęć do szkoły czy zaburzenia emocjonalne.Gdy rodzic nie wie jak dotrzeć do dziecka tak, żeby powiedziało o co chodzi, pomóc może wykwalifikowany psycholog dziecięcy, który zorganizuje mediacje. Taki specjalista przeprowadzi rozmowę z dzieckiem, a jego fachowa wiedza pomoże tak poprowadzić wywiad, aby nie był on krępujący dla pacjenta. Swobodna rozmowa z dzieckiem, a także z jego rodzicami pozwoli na wykrycie problemu (...)

Zegarki - te modne i tanie ze sklepu tanizegarek

2017-02-22 | Patrycja M.

frazy kluczowe: czas wolny, hobby, rozrywka

(...) Modny zegarek jest ważnym elementem garderoby zarówno damskiej jak i męskiej. Pełni rolę dekoracyjną, jest uzupełnieniem codziennej stylizacji oraz jest bardzo praktyczny w pracy czy podczas podróży. Wybierając zegarek dla męża, chłopaka, brata, ojca lub narzeczonego warto przejrzeć oferty kilku sklepów i porównać ceny, oraz zapoznać się z opiniami innych kupujących, którzy posiadają wybrany model zegarka. Dobrym wyborem jest zakup zegarka elektronicznego. Posiada on często również wiele dodatkowych funkcji, na przykład stoper, minutnik, budzik czy (...)

Obowiązek dbania o bezpieczeństwo danych osobowych

2017-02-16 | Mikołaj N.

frazy kluczowe: czas wolny, hobby, rozrywka

(...) W dzisiejszych czasach, na prawie każdym kroku jesteśmy, mniej lub bardziej dobrowolnie, proszeni o podawanie naszych dokładnych danych osobowych, począwszy od nazwiska, imienia, numeru PESEL, NIP, daty i miejsca urodzenia czy adresu, na numerze karty kredytowej kończąc. Ma to miejsce nie tylko przy takich poważniejszych transakcjach jak branie kredytu, ale także na przykład przy zakupie przez internet biletu lotniczego czy chociażby przy zakupie karty prepaid do telefonu komórkowego. Dlatego w bardzo wielu firmach zostaje po nas ślad w postaci naszych osobistych danych. Są to informacje, po które chętnie (...)

Fotoksiążka jako pomysł na prezent

2017-01-05 | Patrycja M.

frazy kluczowe: czas wolny, hobby, rozrywka

(...) Gdy przydarzają nam się wspaniałe lub wzruszające momenty sięgamy po aparat, aby je uwiecznić i chętnie do nich wracać. Wydarzenia ważne w naszym życiu jak urodziny bliskiej osoby, śluby, rocznice czy narodziny dziecka, to idealny moment, aby zatrzymać te chwile i zapisać je na kliszy aparatu. Tak uchwycone, bardzo ulotne momenty pragniemy zachować w naszej pamięci i sercu, by w przyszłości do nich powracać. To właśnie tak piękne chwile wywołują w nas wzruszenie, radość i uśmiech na twarzy. Często wracamy do tych chwil podczas spotkań rodzinnych i chętnie wspominamy te piękne momenty. Aby te wspaniałe wydarzenia zostały z nami na (...)

Zespół muzyczny na każdą imprezę

2017-01-05 | Ula

frazy kluczowe: czas wolny, hobby, rozrywka

(...) Organizując dużą imprezę typu wesele lub studniówka, należy wynająć zespół muzyczny, który zrobi ciekawą oprawę muzyczna całej uroczystości. Każdy komu zależy na dobrym efekcie i zadowoleniu uczestników zabawy, stara się jak najwięcej dowiedzieć o zespołach działających na danym terenie. Konkurencja jest duża, ale konkretny repertuar, dobry wokalista i różne instrumenty muzyczne oraz sprzęt nagłaśniający, są atutami gwarantującymi udaną imprezę. Udając się na pierwszą rozmowę z zespołem muzycznym, trzeba zadać jego członkom ważne pytania, które stanowią podstawę wyboru danego zespołu. Skupiając się na repertuarze, każdy zdaje sobie sprawę, że studniówka i wesele to zupełnie różne uroczystości i inny (...)

Artykuły plastyczne i pozłotnicze – szeroki wybór

2017-01-01 | Mikołaj N.

frazy kluczowe: artysta, czas wolny, farby, hobby, malowanie, plastyka, rozrywka

(...) Artykuły plastyczne to materiały, do których dostęp jest coraz szerszy. Specjalistyczne sklepy dla artystów, pasjonatów i rzemieślników oferują szeroką gamę artykułów służących do szeroko pojętej (...)

Pamiątki z okresu ciąży

2016-12-06 | Nina Dobrosz

frazy kluczowe: czas wolny, hobby, rozrywka

(...) Źródło: http://www.karinafalinska.com/blog/zdjecia-dzieciece-katowice/ Ostatnio bardzo modne są sesje zdjęciowe w ciąży, w momentach kiedy brzuszek, przyszłej mamy, jest już widoczny i ładnie zaokrąglony, a jej samej samopoczucie jest dobre, można wykonać zdjęcia.Takie zdjęcia to miła pamiątka na przyszłość, niektórzy fotografowie zajmują się tylko tego typu fotografią. Specjalizują się i wykonują zdjęcia w terenie lub na miejscu, z brzuszkiem zasłoniętym lub odsłoniętym. Fotografowie starają się pokazać szczęście i radość każdej przyszłej matki.Fotografia ciążowa, to rodzaj specjalnej fotografii, niby fotografuje się jedną osobę, ale jednak wiadomo jest, że dana fotografia uchwyci (...)

Raj dla plastyków? Sklep e-plastyczny.pl

2016-12-04 | Mikołaj N.

frazy kluczowe: czas wolny, farby, hobby, plastyka, rozrywka, sztuka

(...) plastyczne dla dzieci. Kredki i flamastry we wszystkich kolorach już czekają na swoich nabywców. Na rynku dostępne są zarówno małe, jak i duże zestawy materiałów – w zależności od potrzeb można wybrać najbardziej odpowiedni dla danego dziecka. Jeśli (...)

Promocja lokalu wśród firm

2016-11-27 | Daniela

frazy kluczowe: czas wolny, hobby, imprezy, rozrywka

(...) Na rynku gastronomicznym istnieje wiele restauracji, które walczą o klientów. Zwłaszcza w dużych miastach, gdzie miejsc na imprezę nie brakuje, a klienci mogą wybierać spośród setek lokali i menu. Jedzenie na mieście jest popularne, jednak nie każda knajpka może liczyć na obłożenie. Liczy się oczywiście smak, obsługa, opinia. Ta ostatnia ma szczególny wpływ na powodzenie lokalu. Bo przecież zła opinia oznacza brak gości. (...)

Odpowiedni hotel dla zwierząt

2016-06-22 | Patrycja M.

frazy kluczowe: czas wolny, dom, hobby, ogród, rozrywka, warszawa, zwierzęta

(...) przyjmowanie lekarstw. Często mają do dyspozycji osobne pomieszczenie albo boks.Warszawski hotel dla kotów proponuje podobne warunki pobytu. Podstawą jest oczywiście odpowiednio zabezpieczony teren, uniemożliwiający (...)

Jak zabrać się do remontu mieszkania?

2016-01-19 | Patrycja M.

frazy kluczowe: czas wolny, hobby, remonty, rozrywka

(...) Planując remont mieszkania musimy dobrze przemyśleć plan naszych działań jeszcze przed ich podjęciem. Dobrze zaplanowany remont może pomóc nam w zaoszczędzeniu pieniędzy, a także zapobiegnie niepotrzebnym wpadkom podczas pracy. Jak się do tego zabrać, aby najefektywniej zagospodarować nasz czas i pieniądze? Poniżej udzielimy Ci kilku rad na szybki, bezbolesny i tańszy remont Twojego domu czy mieszkania.Analiza priorytetówPrzed rozpoczęciem prac warto się dobrze zastanowić nad pytaniem, które części mojego mieszkania wymagają remontu praktycznie od zaraz? Może meble, które chcemy wymienić w (...)

Ogród jak z bajki

2016-01-19 | Patrycja M.

frazy kluczowe: czas wolny, hobby, rozrywka

(...) Piękny, zielony ogród pełen bogatej i niecodziennej roślinności to nie tylko idealne miejsce wypoczynku, ale również wspaniała ozdoba naszego domu. Nic więc dziwnego, że coraz większej ilości osób zależy na tym, by ich ogrody prezentowały się idealnie i były zaprojektowane w sposób dopasowany do indywidualnych potrzeb, ukształtowania terenu oraz aktualnych trendów.Nie da się ukryć, że nie jest to zadaniem łatwym, szczególnie dla osób, dla których garden design jest pojęciem nowym i nieznanym. Dlatego też, w takiej sytuacji warto (...)

Regularne ćwiczenia sukcesem dobrej formy

2016-01-07 | Szymon

frazy kluczowe: czas wolny, fitness, hobby, rozrywka, ruch, siłownia, sport

(...) pierwszy raz, mają szansę profesjonalnie poćwiczyć. Wiadomo, że nie każdy z nas wie do czego służy poszczególny przyrząd na siłce i bez fachowej porady trudno byłoby ćwiczyć i uzyskać oczekiwany efekt Dobrym miejscem jest sieć gdzie jest (...)

Rozliczenia z zagranicznymi kontrahentami

2015-12-15 | Mikołaj N.

frazy kluczowe: czas wolny, hobby, rozrywka

(...) Większość polskich przedsiębiorstw współpracuje z zagranicznymi kontrahentami. Czasem są to odbiorcy ich towarów, czasem są to sprzedawcy surowców. Niestety, Polska jest jedynym krajem na świecie, w którym do rozliczania płatności stosuje się złotówkę, dlatego współpraca z zagranicznymi partnerami powoduje, że firmy muszą w swoich rozliczeniach uwzględniać różnice kursowe. Wbrew pozorom powoduje to więcej problemów niż mogłoby się to początkowo wydawać.Przedsiębiorcy, którzy prowadzą rachunek walutowy, często mają problem, w jaki sposób prawidłowo przeliczyć otrzymane od kontrahentów wpłaty na (...)

Elektronika - moje hobby

2015-10-15 | Szymon

frazy kluczowe: czas wolny, hobby, rozrywka

(...) Urządzenia elektroniczne zawierają najczęściej skomplikowane obwody elektryczne, w skład których wchodzą takie elementy jak rezystory, kondensatory, tranzystory i układy scalone. W zamierzchłych czasach, gdy elementy te były dużych gabarytów, a układów scalonych nie było w ogóle, montaż elektroniki odbywał się poprzez lutowanie jej do pól stykowych, przytwierdzonych do nieprzewodzącej podstawy. Taki sposób przytwierdzania elementów - z pewną dozą fantazji - można by określić montażem powierzchniowym. Z czasem optymalnym rozwiązaniem okazało się mocowanie elementów na tzw. płytkach drukowanych z otworami. Element (...)

Organizacja imprez na świeżym powietrzu

2015-09-15 | Daniela

frazy kluczowe: czas wolny, hobby, rozrywka

(...) Jeżeli planujemy organizację firmowego spotkania lub imprezę w gronie znajomych, możemy skorzystać z usług firm zajmujących się pomocą w ich realizacji. Nasza firma organizuje festyny i imprezy plenerowe od 10 lat. Zatrudnieni w niej pracownicy to ludzie z pasją, a ich doświadczenie pozwala unikać przypadków i nieoczekiwanych zwrotów akcji, które mogą zdarzyć się w przypadku niedokładnego zaplanowania imprezy.  Naszą firmę cechuje kompleksowa realizacja wydarzeń. Podanie ogólnego zarysu wizji naszej imprezy wystarczy, aby pracownicy urzeczywistnili ją i stworzyli z niej (...)

Od czego zacząć naukę gry na gitarze?

2015-07-13 | Ula

frazy kluczowe: czas wolny, hobby, muzyka, rozrywka

(...) Gra na gitarze jest marzeniem niejednego nastolatka. Zaczynając swoją przygodę z muzyką warto zapoznać się ze sposobami gry na tym instrumencie. Warto także odpowiednio przygotować się do nauki i wybrać odpowiednią szkołę. W przeciwnym razie trudne początki mogą nas szybko zniechęcić. Aby granie sprawiało nam radość musimy przejść przez etap mozolnych ćwiczeń, które umożliwią nm w miarę swobodne posługiwanie się (...)

Urodziny dziecka wyzwaniem dla rodzica

2015-06-03 | Jurek P.

frazy kluczowe: czas wolny, dzieci, hobby, rozrywka

(...) Dzień urodzin jest w życiu każdego dziecka wyjątkowym, długo wyczekiwanym momentem. Najmłodsi już na kilka tygodni przed swoimi urodzinami sporządzają listę zaproszonych koleżanek i kolegów, wyobrażają sobie całą górę zabawek, jakie otrzymają w prezencie, oraz chcą zapewnić wszystkim gościom niezapomniane wrażenia z ciekawych zabaw.Standardowe zabawy, znane rodzicom z dzieciństwa, już dawno odeszły (...)

Nepal dla amatorów trekkingu

2014-09-19 | Jurek P.

frazy kluczowe: czas wolny, hobby, rozrywka, trekking

(...) zwiedzić ją rowerem lub pieszo, dzięki czemu będzie można podziwiać prawdziwe skarby natury. W majestatycznej scenerii Himalajów można podziwiać złociste poletka gorczycy oraz szmaragdowozielone pola ryżowe. Na terenie Królewskiego parku Narodowego Chitwan można zobaczyć jak żyją w swoim naturalnym środowisku azjatyckie tygrysy i nosorożce. Amatorzy trekkingu i wspinaczki wysokogórskiej z całą pewnością uznają Nepal za prawdziwy raj na ziemi. Wzdłuż najbardziej (...)

Tej jesieni zadbaj o kondycję

2014-08-22 | Szymon

frazy kluczowe: czas wolny, hobby, rozrywka, sport

(...) ciała do bardziaj wytężonej pracy. Ma to niebagatelne znaczenie, ponieważ "zastane" ścięgna i mięśnie łatwo ulegają bolesnym kontuzjom. Stolica Dolnego Śląska oferuje wiele tras biegowych, a do najpopularniejszych należą Park Grabiszyński, Park Skowroni i Park Zachodni.Ostateczną kropką nad "i" będzie wykupienie karnetu do jednego z fitness klubów. Przedpłata podziała jako dodatkowa motywacja. Aerobik we Wrocławiu cieszy się niezwykle (...)

Historia druku w pigułce

2014-06-11 | Kacper

frazy kluczowe: czas wolny, historia druku, hobby, rozrywka

(...) Większość z nas podejrzewa, że historia druku rozpoczyna się od stworzenia wymiennej czcionki przez Jana Gutenberga. Nic bardziej mylnego! Zalążków druku można dopatrywać się już 2400 lat przed naszą erą. Wtedy to, w Babilonii, wytwarzano stemple, które służyły do powielania wzorów, poprzez wytłaczanie ich w glinianych tabliczkach przed wypaleniem. Jednakże, możemy zgodzić się wszyscy, co do tego, że nie było to pierwsze narzędzie typowo poligraficzne.Za pierwsze podłoże dla druku uchodzić może papier czerpany wynaleziony w (...)

Koszula na każdą okazję

2014-06-08 | Jurek P.

frazy kluczowe: buty, czas wolny, hobby, odzież, rozrywka, ubrania

(...) Decydując się na zakup koszuli, przede wszystkim kierujemy się kolorystyką, kupując takie, które pasują kolorystycznie do naszego stroju, kupujemy męskie koszule w kolorach, które akceptujemy. To istotne, jeśli jednak chcemy w koszuli dobrze wyglądać, warto również zwrócić uwagę na krój. Ciekawostką jest to, iż można kupić koszule o kroju prostym i (...)

Zalety fotoksiążki

2014-04-29 | Kacper

frazy kluczowe: czas wolny, fotografia, hobby, rozrywka

(...) W czasach gdy większość z nas dysponuje aparatami cyfrowymi, a przyzwoitej jakości zdjęcie można zrobić nawet telefonem komórkowym, wzrosła znacząco liczba fotografii, z którymi musimy się uporać np. wracając z urlopu czy po dużej uroczystości rodzinnej. Na szczęście czasy gdy musieliśmy wywoływać filmy i zamawiać odbitki, to już w większości przypadków przeszłość. Obecnie w większości przypadków możemy nie tylko przechowywać zdjęcia na karcie pamięci aparatu, ale również na (...)

Calvin Klein - markowe ubrania i dodatki

2014-04-22 | Leokadia

frazy kluczowe: czas wolny, hobby, rozrywka, zegarki

(...) i materiałów. Odtąd Calvin Klein przestał być kojarzony jedynie z odzieżą jeansową. Kolekcje Kleina były zróżnicowane pod względem stylu, fasonów i faktur. Wśród nich znajdowała się odzież codzienna, wieczorowa oraz biurowa, przeznaczona zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Krótko po tym pod marką Calvin Klein kryła się już nie tylko odzież, ale również bielizna, galanteria, dodatki oraz zegarki. Bez względu na panujące trendy, projekty Kleina cechują się minimalizmem i klasyką. Torebki i (...)

Wybieramy zespół na wesele

2013-07-31 | Daniela

frazy kluczowe: muzyka, rozrywka, śluby, wesela, zabawy, zespół muzyczny, zespoły muzyczne

(...) rozrywkowych. Nie tylko sama muzyka jest w ich ofercie, ponieważ takie zespoły muzyczne oferują również animowanie przeróżnych zabaw na przyjęciu weselnym, , które sprawiają, że przyjęcie okazuje się dużo bardziej interesujące dla gości. Liderem jest zespół OM. Jeśli chcemy dowiedzieć się więcej o nim, przeczytajmy co piszą o sobie sami muzycy.Decydując się na wynajem (...)

Naucz się rysować i malować

2013-01-19 | Daniela

frazy kluczowe: czas wolny, hobby, plastyka, rozrywka, rysunek

(...) zalicza się prawie każde średniowieczne malarstwo w książce, obojętnie oraz niezależnie od stopnia skomplikowania całości oprawy graficznej, od przedstawianych motywów, przeznaczenia (dekoracja lub ilustracja).Iluminacje książkowe w głównej mierze dotyczyły dwóch obszarów w książce: (...)

Ubieramy się modnie

2013-01-05 | Patrycja M.

frazy kluczowe: czas wolny, hobby, odzież, rozrywka

(...) Badania rynku przeprowadzone we Francji oraz w Holandii, a więc w krajach, w których wyważony smak, gust a także nowoczesny design odzwierciedlają dusze mieszkających tam mieszkańców, potwierdzają, iż najlepszą sprzedaż odzieży i obuwia odnotowują te sklepy, które największe środki spożytkowują na zaprojektowanie wnętrza sklepowego i wyposażenie sklepów w ciekawe meble do sklepów. Całkiem omyłkowo ostatnio w środku zwykłego dnia roboczego znalazłem się w centrum Warszawy. Przeszedłem się jej najbardziej reprezentacyjną ulicą i bardzo się zasmuciłem. W latach dziewięćdziesiątych była to ulica, na jakiej znaleźć można było mnóstwo sklepów z zachodnią odzieżą, butami czy też drogerie. To w tym miejscu swoje salony otworzył pierwszy sklep odzieżowy Mango, Peek & Cloppenburg, Reserved czy Max Mara, to na tej ulicy otwarto pierwszy w Warszawie sklep z butami marki Adidas, to (...)