Sztuka współczesna

Tej jesieni zadbaj o kondycję

2014-08-22 | Szymon

frazy kluczowe: hobby, rozrywka, czas wolny, sport

Zanim jesień zagości u nas na dobre, wykorzystaj ostatnie podrygi dobrej pogody i zadbaj o swoją kondycję - jazda na rowerze i jogging to doskonała rozgrzewka przed zimowymi ćwiczeniami w fitness klubie.

Aerobik, bieganie i inne formy dbania o kondycję należą do czynności, które najczęściej przekładamy "na później". Od jutra, od przyszłego tygodnia, w przyszłym miesiącu już na pewno... - kto z nas tego nie zna? Wymówek usprawiedliwiających lenistwo jest mnóstwo, jednak warto przestać wyszukiwać usprawiedliwień i zadbać o kondycję, zanim wejście po schodach stanie się wyzwaniem. Wrocław jest miastem, które zdecydowanie sprzyja aktywności, więc najwyższy czas wziąć się za siebie.

Jogging jest formą aktywności, która doskonale przygotuje nasze ciało do nieco bardziej zaawansowanych ćwiczeń. Codzienne bieganie pozwoli popracować nad kondycją i przyzwyczai mięśnie całego ciała do bardziaj wytężonej pracy. Ma to niebagatelne znaczenie, ponieważ "zastane" ścięgna i mięśnie łatwo ulegają bolesnym kontuzjom. Stolica Dolnego Śląska oferuje wiele tras biegowych, a do najpopularniejszych należą Park Grabiszyński, Park Skowroni i Park Zachodni.

Ostateczną kropką nad "i" będzie wykupienie karnetu do jednego z fitness klubów. Przedpłata podziała jako dodatkowa motywacja. Aerobik we Wrocławiu cieszy się niezwykle dużą popularnością, toteż nie ma najmniejszego problemu, żeby uczęszczać na zajęcia w pobliżu miejsca zamieszkania - odpada więc kolejna wymówka. Zajęcia pod okiem profesjonalnego trenera potrafią zdziałać cuda - już po kilku miesiącach forma zmienia się nie do poznania, wyraźnej poprawie ulega także sylwetka.

Jeżeli chcesz zadbać o swoje ciało, nie czekaj i zacznij treningi już dziś. Pamiętaj, że kondycja nie pojawi się dzięki dobrym chęciom.