Sztuka współczesna

Urodziny dziecka wyzwaniem dla rodzica

2015-06-03 | Jurek P.

frazy kluczowe: hobby, rozrywka, czas wolny, dzieci

Dzień urodzin jest w życiu każdego dziecka wyjątkowym, długo wyczekiwanym momentem.
Najmłodsi już na kilka tygodni przed swoimi urodzinami sporządzają listę zaproszonych koleżanek i kolegów, wyobrażają sobie całą górę zabawek, jakie otrzymają w prezencie, oraz chcą zapewnić wszystkim gościom niezapomniane wrażenia z ciekawych zabaw.

Standardowe zabawy, znane rodzicom z dzieciństwa, już dawno odeszły do lamusa. Obecnie to profesjonalny animator dziecięcy niczym weselny wodzirej, zachęca grupkę dzieciaków do wymyślnych gier, ożywiając ich wyobraźnię i zachęcając do coraz to innych doświadczeń.

Maluchy, chodząc z jednego przyjęcia na drugie, poznają coraz to nowe formy nauki przez zabawę i ogólnie rzecz ujmując spędzania urodzin. Coraz częściej na takich imprezach obecni są magicy, clown, a nawet naukowcy rozpalający dziecięcą fantazję pokazami doświadczeń chemicznych czy fizycznych. Przyjęcia urodzinowe dla dziewczynek obfitują natomiast w minikursy tworzenia biżuterii z koralików lub modeliny. Atrakcją dla nieco starszych dzieci może być szybki kurs przygotowywania tortu, który później zostanie udekorowany świeczkami i podzielony przez solenizanta.

Milusińscy, w ostatnich latach, stali się coraz bardziej wymagający, w skutek czego prowadzenie imprez dla dzieci stało się nie lada wyzwaniem dla rodziców. Wymyślenie i przygotowanie wszystkich niezbędnych akcesoriów może zająć wiele godziny cennego czasu, który przecież można wykorzystać bardziej efektywnie.

Zasadne staje się więc zorganizowanie imprezy urodzinowej dla dziecka, wykorzystując wiedzę i doświadczenia animatorów lub wyspecjalizowanych agencji.